Pricing Table Particle

Quickly drive clicks-and-mortar catalysts for change
 • Basic
 • Standard Compliant Channels
 • $50
 • Completely synergize resource taxing relationships via premier market
 • 1 GB of space
 • Support at $25/hour
 • Sign Up
 • Premium
 • Standard Compliant Channels
 • $100
 • Completely synergize resource taxing relationships via premier market
 • 10 GB of space
 • Support at $15/hour
 • Sign Up
 • Platinum
 • Standard Compliant Channels
 • $250
 • Completely synergize resource taxing relationships via premier market
 • 30 GB of space
 • Support at $5/hour
 • Sign Up
başkanlar

Başkanlar kurulu

  28/29 EYLÜL 2016 tarihinde Başkanlar kurulu Genel Başkan,Genel Merkez yöneticileri,8 Şube Başkan'ı ve yöneticileri katılımı ile yapılmıştır.


  Şubelerden gelen sorunlar, A.Ş ye geçiş süreci ve uygulamaları, yaşanacak ve getirebileceği sorunlar ve beklentilerimiz üzerinde tartışarak ve ortaklaşarak Genel Müdürlük toplantı salonunda TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürümüz Veysi KURT, Cer Dairesi Başkanımız Mehmet BAYRAKTUTAR, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanımız Adem SÖKMEN, Yolcu Dairesi Başkanımız Erol ARIKAN, Lojistik Dairesi Başkanımız Mehmet ALTINSOY ile beraber verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

*Genel Müdürümüz Veysi KURT bey tüm makinist personelin özverili çalışmasından duyduğu rnennuniyeti dile getirip A.Ş nin yaklaşık %35 ini oluşturan biz makinistlerin önemini vurgulayıp A.Ş de birlikte güzel işler yapmak için yola çıktığımızı makinistlerin yaşadığı sorunları minimum seviyelere çekecek çalışmaların yapılması kararlılığında olduğunu bizlere hissettirmiştir.Bizlerde gerek Genel Başkanımız gerekse Şube Başkanlarımız sorunlarımızı birebir aktardık. Konuların takipçisi olacağız.

*Yapılan bilgilendirmede 1 Ocak 2017 yılında A.Ş devreye gireceği belirtilmiştir.( bütçesinin yılbaşından sonra oluşturulacağı için)Bu tarihten itibaren 5 yıllık süre içinde A.Ş gelir gider dengelerini kazanca cevirebilmek için tasarruf çalışmaları yapılacağı belirtilmiştir. Bu süreçte Genel Müdürümüzün makinistlerden en büyük beklentisinin yakıt, enerji tasarrufu(gerek ocak soğuk beklemelerde ,gerekse sürüş teknikleriyle)olduğunu vurgulamışlardır.Diğer tasarruf kalemleri bakım giderleri,altyapıya yeni yollar,çift hat yapımı, ihtisat hatları yapılması ile oluşacak ticari ha artırımı ile daha hızlı bir taşımacılk öngörülmektedir.5 yıl sonunda ise başka şirketlerinde taşımacılıkta bulunabileceği belirtilmiştir.11erleyen günlerde Genel Müdürümüz tüm bölgelere turneler yaparak personelle yüz yüze toplantılar yapmayı planlamaktadır.

*Toplantıda aşağıdaki konular görüşülmüştür:

1)Psikoteknik senaryolarında yedi teste tabi olan bir makinistin birinde başarısız olması durumunda ikinci hakkında tüm testlere değil de başarısız olduğu teste girmesi.

*Yeni bir test olmasından dolayı Viyana testinde üçüncü hak tanınması.

*Sağlık yönetmeliğinde bulunan Anjio uygulaması sonucu stent takılan makinistlerin grubunda çalışmasının sağlanması(pilotların çalıştığı ve tıbbın gelişmesi gerekçesi ile)

*A.5 de sağlık ve psikoteknik de kaybeden makinistlerin maaş ve hak kayıplarının olmayacağı ünvanlarda değerlendirilmesi gerektiği( Nezaret makinisti,depo şefi v.b)

2)Makinaların temizliklerinin iyi yapılmadığı ,ısıtma ve soğutma sistemlerinin yetersiz olduğu vurgulanmıştır.(İlgili daire başkanı tarafından not alınmıştır).

3)Bölgelerde manevra makine eksikliği vurgulanmıştır.Manevra makinaların yerine 24000,22000 makinaların kullanılması hem personel kaybına hem yakıt kaybına yol açtığı vurgulanmıştır.(Halkalı,Kapıkule,Ispartakule manevra)

4)2088 modellerin KKY üstünden bilgi alarak sonlanmasının gerektiği ve şu an kullanılan modellerin tasarruf ve israf açısından küçültülmesi gerektiği(son zamanlarda A3 formatında olduğundan.)

5)Geçitlerin tehlike arz ettiği hem can hem mal kaybına neden olduğundan geçit bekçileri eksiklerinin tamamlanmasını, plaktorna olmayan bölgelerde ters gidilmesinin tehlike yaratmasından dolayı bir an önce yapılmasının sağlanması veya çift kabinli makinaların verilmesinin planlanmasının gerektiği vurgulanmıştır.(Halkalı-AlpuluKapıkule hattında)

6)Terör Bölgesinde çalışan makinelerde zırh eksiklerinin giderilmesi, yol bekçisi olmayan hatta acilen alınması gerektiği ve terör teşvik zammı verilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

7)Tren Makinist Yönetmeliğinde bir önceki Başkanlar kurulundaki çalışmalarımız genel müdürümüz ile paylaşılmış olup uygulamada yaşanacak aksaklıklar belirtilmiştir.

8)759 solu tamim uygulama süresi 1 EYLÜL 2016 ya kadar uzatıldı'ğı fakat bu süre içinde bölgelerde açılan tüm kurslara rağmen istenilen bröve seviyesi sağlanamadığından bir sene uzatıldığı Cer Dairesi Başkanı tarafından belirtilmiştir. Demard olarak bu binyılın bölgelerde kurs sayılarının arttırılarak tüm makinistlerin bröveleri almalarını sağlanması gerekliliği vurgulanmıştır. Bölgelerde kursların açılması konusunda somut gelişmeler önümüzdeki zamanda sağlanacaktır.(10 Ekim tarihinde bölgemiz personeli dizel kursa gitmeye başlayacak ve ihtiyaç dahilinde gerek Eğitim Merkezinde gerekse Bölge dahilinde kurslar planlanmaya başlamıştır)(68000,22000,24000,33000,32000)

9)Hak edişlerimizden olan takım elbiselerin önümüzdeki A.Ş sürecinde daha kuruma yakışır olması gerektiği ve sağlanacağı ortak karar olarak alınmıştır.

10)Yetkili Sendika olan Memursen genel başkanı ile Genel merkezimiz arasında yapılan görüşmelersonucunda yetkili sendika başkanının Başbakanla görüşmesi ve sonucu takip edilmektedir.

*Bilimsel kurul sonuçlan(yıpranma,aynı işi yapan makinistlerin tek ünvanda olması) *İzinlerin bir sonraki yıla devri.*birinci gruba çıkma (toplu görüşme kararları )

11)Makinistlerin görev tahsis lojmanlarının kotasının %5 ten %10 a çıkması gerektiği ve bir çalışma yapılması gerektiği talep edilmiştir.

12)Marmaray'da çalışan makinistlerin yer üstü dinlenme odası sorunu iletilmiştir .Kısa sürede çözülmesini beklernekteyiz.

BİLGİLENDİRME....

*Diğer işyeri ihtiyaçları için istenen demirbaş ödenekleri onaylanmıştır.(TEKİRDAĞ,ALPULLU,HALKALI) KÖSEKÖY onay beklemektedir.Kısa sürede onayını beklemekteyiz.

*Promosyon yıl sonunda yapılacak olup sendikalarla beraber süreç Genel Merkezimiz tarafından takip edilecektir.

Adnan Özçelik

facebook


Resim Galerisi

Demard İstanbul Yönetim Kurulu